Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие изменило юридический адрес и район, внесло изменения во все документы. Однако в связи с судебным разбирательством остается на учете в налоговой инспекции по предыдущему адресу. Свидетельство плательщика НДС также осталось с предыдущим адресом. Как в этом случае заполнять данные о местонахождении продавца в налоговой накладной?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 22.05.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство змінило юридичну адресу та район, внесло зміни до всіх документів. Проте у зв'язку із судовим розглядом залишається на обліку у податковій інспекції за попередньою адресою. Свідоцтво платника ПДВ також залишилося з попередньою адресою. Як у цьому випадку заповнювати дані про місцезнаходження продавця у податковій накладній?

 

Пунктом 4 Порядку № 1379 передбачено, що місцезнаходження (податкова адреса) продавця та місцезнаходження (податкова адреса) покупця зазначаються з урахуванням вимог ст. 45 Податкового кодексу та статей 29 і 93 Цивільного кодексу.

Згідно з п. 45.2 ст. 45 Податкового кодексу податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. Податковою адресою підприємства, переданого в довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника.

Статтею 93 Цивільного кодексу встановлено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно перебуває керівництво) та здійснення управління й обліку.

Згідно з п. 4.1 Положення № 1394 у разі виникнення змін у даних платника ПДВ, які стосуються його місцезнаходження (місця проживання), і якщо зміни не пов'язано з припиненням платника ПДВ, крім випадків, визначених пп. 3.15.1 п. 3.15 цього Положення, проводиться перереєстрація платника із заміною Свідоцтва платника ПДВ.

У разі зміни платником ПДВ місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого податкового органу зняття такого платника з обліку в одному податковому органі та взяття на облік в іншому здійснюються в порядку, встановленому центральним органом ДПС.

Опрос