Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Подлежат ли регистрации в Едином реестре налоговых накладных налоговые накладные, выписанные при поставке на таможенной территории Украины импортированных товаров, операции по поставке которых освобождены от уплаты НДС на основании ст. 197 НКУ?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 10.05.2012
Утратил силу

? Чи підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, виписані при постачанні на митній території України імпортованих товарів, операції з постачання яких звільнені від сплати ПДВ на підставі ст. 197 ПКУ?

 

Відповідаючи на запитання, головний державний податковий інспектор управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у м. Києві Наталія Нак зазначила: при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та, у відповідних випадках, – покупця товарів/послуг.

Відповідно до п. 11 підр. 2 р. XX «Перехідні положення» ПКУ реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість – продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить:

– понад 1 мільйон гривень – з 1 січня 2011 року;

– понад 500 тисяч гривень – з 1 квітня 2011 року; 

Опрос