Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обязательно ли создавать резерв сомнительных долгов на текущую дебиторскую задолженность?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 08.05.2012
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Чи обов’язково створювати резерв сумнівних боргів за такими видами поточної дебіторської заборгованості:
– за відвантажену готову продукцію, розрахунки за яку покупець проводить згідно з графіком, визначеним договором постачання;
– за авансами, перерахованими постачальникам за товари та послуги;
– за авансом, перерахованим постачальнику, з подальшою відмовою від цієї поставки?

 

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Мінфіну від 08.10.99 р. № 237 (далі – П(С)БО 10), заборгованість, стосовно якої існує невпевненість щодо її погашення боржником, визнається підприємством сумнівним боргом. Порядок розрахунку і створення резерву сумнівних боргів викладено в п. 8 і 9 П(С)БО 10, а приклад визначення величини резерву сумнівних боргів наведено в додатку до цього Положення. Зауважимо, що метод нарахування резерву сумнівних боргів, а також спосіб розрахунку коефіцієнта сумнівності підприємство обирає самостійно і фіксує в наказі про облікову політику.

Відповідно до п. 8 П(С)БО 10 величина резерву сумнівних боргів визначається за одним із методів:

– застосування абсолютної суми сумнівної заборгованості;

– застосування коефіцієнта сумнівності.

Опрос