Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право плательщик единого налога (3 группа) уменьшить суммы дохода для налогообложения на сумму начисленного единого социального взноса, на основании п. 292.10 НКУ? Консультации налоговиков есть и за, и против.

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 27.04.2012
Утратил силу

? Чи має право платник єдиного податку (3 група) зменшити суми доходу для оподаткування на суму нарахованого єдиного соціального внеску, на підставі п. 292.10 ПКУ? Консультації податківців є і за, і проти.

 

В даній ситуації, втім, як і у переважній більшості випадків практичного застосування положень податкового законодавства, рішення має прийматися платником самостійно. Все, що можна порадити – це озброївшись правилом презумпції правомірності (раніше відомим як конфлікт інтересів) з пп. 4.1.4 ПКУ на підставі наявного протиріччя відстоювати свою позицію.

При цьому, з точки зору суто юридичної жодних протиріч немає, оскільки імперативний характер п. 292.10 ПКУ дозволяє констатувати однозначне невключення сум ЄСВ до складу доходу.

Тож, можливо, для аргументації буде достатньо роз’яснення податківців, наведеного у «Єдиній базі податкових знань», у якому на запитання «Чи має право ФОП – платник ЄП третьої групи зменшити свій оподатковуваний дохід на суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування?» надано відповідь:

«…до оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку третьої групи не включається сплачена сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Опрос