Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Финансовый лизинг: общие положения, порядок отражения в бухгалтерском и налоговом учете

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 27.04.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Фінансовий лізинг: загальні положення, порядок відображення в бухгалтерському і податковому обліку

 

Правові та організаційні аспекти фінансового лізингу

Договори фінансового лізингу – поширене явище у господарській діяльності. І це цілком зрозуміло, тому що за їх допомогою (в разі відсутності необхідних обігових коштів) можна отримати права користування та володіння дорогим технологічним устаткуванням або службовим автомобілем.

Документами, що регламентують правовідносини, які виникають при оренді, лізингу, у тому числі при фінансовому лізингу, є Цивільний, Господарський кодекси і Закон № 723.

Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Предметом договору може бути річ, яка має індивідуальні ознаки та зберігає свій первісний вигляд при багаторазовому використанні. Аналогічне визначення є у Господарському кодексі: за договором оренди орендодавець передає орендарю на певний строк майно за плату для здійснення господарської діяльності. У користування передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), яке не втрачає у процесі використання споживчої якості (ст. 283 Господарського кодексу). Також визначено, що орендар має право на викуп об'єкта оренди, якщо це передбачено договором оренди (п. 1 ст. 289 цього Кодексу).

Опрос