Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право частный предприниматель на общей системе налогообложения получать наличные средства и выписывать приходные и расходные кассовые ордера при получении средств от покупателей за проданный товар?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 20.04.2012
Утратил силу

? Чи має право приватний підприємець на загальній системі оподаткування отримувати готівкові кошти та виписувати прибуткові і видаткові касові ордери при отриманні коштів від покупців за проданий товар?

 

Головний державний податковий інспектор відділу податкових консультацій ДПС у м. Києві Наталія Бевз зазначила, що відповідно до постанови Нацбанку від 15.12.2004 р. №  637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі – Положення) касова книга – це документ установленої форми, що застосовується для здійснення первинного обліку готівки в касі.

Згідно з пп. 1.1 Положення каса – це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів. Для проведення розрахункових операцій до приватних підприємців, на відміну від підприємств – юридичних осіб, не висуваються особливі вимоги щодо облаштування каси.

Також пп. 2.7  Положення зазначено, що для прискорення обігу готівкових коштів і своєчасного їх надходження до кас банків для підприємств, що здійснюють операції з готівкою в національній валюті, установлюються ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки), крім підприємців, для яких ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюються. Виходячи з цього, приватні підприємці можуть не здавати до банку готівкову виручку протягом будь-якого терміну та незалежно від суми.

Як передбачено пп. 2.6  Положення, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися, як юридичними особами, так і фізичними особами – підприємцями.

Готівкові кошти вважаються оприбуткованими в касі підприємства (виручка від реалізації, позареалізаційні надходження, надходження інших коштів) у разі оформлення прибуткового касового ордера на кожне надходження грошових коштів та відповідним записом у касову книгу.

Опрос