Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятием заключен договор о сервисном обслуживании с физическим лицом (неплательщиком НДС), и согласно этому договору клиентом была внесена предоплата. Впоследствии планы клиента изменились, в результате чего с ним было подписано соглашение о расторжении вышеупомянутого договора, предоплата была возвращена в полном объеме. Имеет ли право предприятие на корректировку налоговых обязательств, начисленных при уплате предоплаты?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 20.04.2012
Утратил силу

? Підприємством укладено договір про сервісне обслуговування з фізичною особою (неплатником ПДВ), і згідно з цим договором клієнтом було внесено передоплату. Згодом плани клієнта змінилися, внаслідок чого з ним було підписано угоду про розірвання вищезазначеного договору, передоплату було повернено в повному обсязі. Чи має право підприємство на коригування податкових зобов'язань, нарахованих при сплаті передоплати?

 

Як зазначила головний державний податковий ревізор-інспектор відділу взаємодії з засобами масової інформації та громадськістю СДПІ по роботі з ВПП у м. Києві ДПС Ярослава Рудницька, згідно з п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Відповідно до п. 192.2 ПКУ зменшення суми податкових зобов'язань платника податку – постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.

Згідно зі ст. 620, 666 ЦКУ  у разі, якщо умови договору купівлі-продажу не виконані та фактичної поставки товару не здійснено, то покупець вправі вимагати передачі проданої речі або відмовитися від виконання договору і вимагати відшкодування збитків.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос