Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Может ли предприятие при приобретении нематериальных активов (программных продуктов) в соответствии с договором приобретения самостоятельно устанавливать срок полезного использования?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 20.04.2012
Утратил силу

? Чи може підприємство при придбанні нематеріальних активів (програмних продуктів) відповідно до договору придбання самостійно встановлювати термін корисного використання?

 

Як зазначає головний державний податковий ревізор-інспектор відділу взаємодії з засобами масової інформації та громадськістю СДПІ по роботі з ВПП у м. Києві ДПС Галина Шумак, пп. 14.1.120 ПКУ визначено поняття нематеріальних активів, як право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані об'єктом права власності (інтелектуальної власності), право користування майном та майновими правами платника податку в установленому законодавством порядку, у тому числі набуті в установленому законодавством порядку права користування природними ресурсами, майном та майновими правами. Відповідно до п. 144.1 ПКУ амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності.

Групи нематеріальних активів і строки дії права користування відповідно до правовстановлюючого документа визначені пп. 145.1.1 ПКУ. Зокрема, авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп'ютерні програми, програми для електронно-обчислювальних машин, компіляції даних (бази даних), фонограми, відеограми, передачі (програми) організацій мовлення тощо) крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті, відносяться до групи 5.

Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється із застосуванням методів, визначених у пп. 145.1.5 ПКУ, і для об'єктів нематеріальних активів групи 5 встановлений правовстановлюючими документами строк амортизації має бути не менш як 2 роки. Водночас законодавець встановив, що строк дії права користування визначається у правовстановлюючому документі (договір на використання майнових прав інтелектуальної власності, ліцензійний договір тощо) і в першу чергу залежить від суб'єктивного фактора, тобто бажання власника (автора) передати права.

Таким чином, у зазначеному пункті законодавець встановив певні обмеження, якими мають користуватися платники податку для визначення строку корисного використання об'єкта необоротних активів для цілей оподаткування.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос