Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нужно ли относить сумму страхового возмещения, в частности относительно страхового случая с авто в декларацию об имущественном состоянии и доходах?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 11.04.2012
Утратил силу

? Чи потрібно відносити суму страхового відшкодування, зокрема щодо страхового випадку з авто до декларації про майновий стан і доходи?

 

Начальник відділу адміністрування податків на доходи фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ДПС у м. Києві Олена Головіна, відповідаючи на запитання, зазначила: відповідно до пп. 165.1.27 ПКУ до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються доходи у вигляді суми страхової виплати, страхового відшкодування або викупної суми, отриманої платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов:

а) під час страхування життя або здоров'я платника податку;

б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій);

в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати.

Крім того, Олена Головіна зазначає, що порядок застосування пп. 165.1.27 ПКУ визначається центральним органом виконавчої влади, який здійснює контроль за небанківськими фінансовими установами відповідно до закону (пп. 165.1.28  ПКУ).

Опрос