Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Студенту, который в период обучения в 19 лет остался без родителей, ежегодно предоставляется материальная помощь за счет стипендиального фонда в соответствии с постановлением № 226. Является ли объектом обложения НДФЛ такая помощь?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 09.04.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Студенту, який у період навчання у 19 років залишився без батьків, щороку надається матеріальна допомога за рахунок стипендіального фонду відповідно до постанови № 226. Чи є об'єктом оподаткування ПДФО така допомога?

 

Відповідно до пп. 165.1.23 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість одягу, взуття, а також сума грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у тому числі випускникам професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів I – IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пп. 3 п. 13 постанови № 226 студентам, які є дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування, а також учням, студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, щороку надається матеріальна допомога за рахунок стипендіального фонду, а також коштів, передбачених на утримання зазначених закладів, у розмірі не менш як 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, суми матеріального та грошового забезпечення, що надаються дітям-сиротам у розмірах та на умовах, передбачених постановою № 226, не підлягають оподаткуванню ПДФО на підставі пп. 165.1.23 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу.

Також згідно з пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Опрос