Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Новосозданное предприятие – плательщик налога на прибыль по ставке 0 процентов приобрело компьютер с целью передачи его детскому учреждению, имеющему статус неприбыльной организации (благотворительная помощь). Как отразить такую операцию в налоговом учете?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 03.04.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Новостворене підприємство – платник податку на прибуток за ставкою 0 відсотків придбало комп'ютер з метою передачі його дитячому закладу, що має статус неприбуткової організації (благодійна допомога). Як відобразити таку операцію в податковому обліку?

 

Відповідно до п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу на період з 01.04.2011 р. до 01.01.2016 р. ставка податку на прибуток у розмірі 0 відсотків застосовується для платників, у яких: розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн. грн., нарахована за кожний місяць звітного періоду заробітна плата працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, не менша ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.

При цьому право на отримання пільги у разі дотримання зазначених вимог мають ті платники податку на прибуток, які відповідатимуть одному з визначених у п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу критеріїв.

Крім того, суб'єкти господарювання, які бажають залишитися на нульовій ставці, не можуть здійснювати певні види діяльності, зазначені в п. 154.6 ст. 154 Кодексу.

Підпунктом 138.10.6 п. 138.10 ст. 138 вищезазначеного Кодексу передбачено, що суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Держбюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у ст. 157 Кодексу, в розмірі, що не перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, включаються до складу витрат платника податку на прибуток.

Опрос