Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок контроля за соблюдением субъектами ВЭД сроков расчетов при осуществлении экспортно-импортных операций в связи с реализацией Гостаможслужбой Украины пилотного проекта по декларированию, таможенному контролю и оформлению товаров с применением электронных грузовых таможенных деклараций?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 07.03.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Який порядок контролю за дотриманням суб'єктами ЗЕД строків розрахунків при здійсненні експортно-імпортних операцій у зв'язку з реалізацією Держмитслужбою України пілотного проекту з декларування, митного контролю та оформлення товарів із застосуванням електронних вантажних митних декларацій?

 

Електронне декларування товарів, що базується на використанні електронних документів, у тому числі ВМД, засвідчених електронними цифровими підписами, без подання паперових екземплярів документів провадиться згідно з вимогами законів № 851 та № 852, розпорядження № 1236, яким затверджено Концепцію створення багатофункціональної комплексної системи «Електронна митниця» (за текстом – Концепція), та Положення № 574.

На виконання Концепції та Положення № 574 наказом № 216 розроблено Умови електронного декларування.

Згідно з п. 3 розділу першого зазначених Умов митний орган застосовує електронний цифровий підпис для вчинення правочинів за участю підприємств, внесених до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування, за наявності у таких підприємств посилених сертифікатів відкритих ключів та у разі, якщо сума податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягають сплаті за електронною ВМД або внесенню як грошова застава під час оформлення документа контролю за переміщенням товарів, не перевищує 1 млн. грн.

Відповідно до п. 1 розділу другого Умов електронного декларування Держмитслужба України здійснює включення підприємств до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування. Перелік таких підприємств зазначено в наказах № 453 та № 454, і він постійно оновлюється.

Для можливості здійснення уповноваженими банками контролю за експортними й імпортними операціями резидентів, які оформляють ВМД в електронному вигляді, Нацбанк України листом № 28-311/4438-12843 зобов'язав уповноважені банки до внесення змін до Інструкції № 136 за операціями резидентів, які оформляють ВМД в електронному вигляді, надсилати податковим органам України повідомлення у порядку, встановленому п. 5.9 розділу п'ятого цієї Інструкції.

Опрос