Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В декабре 2011 г. был проведен перерасчет НДФЛ, удержанного с работников за 2011 г. В итоге было выявлено, что у одного из работников удержано и перечислено в бюджет налога больше чем нужно и потому по состоянию на 01.01.2012 г. возникла задолженность предприятия перед этим работником по выплате заработной платы...

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 12.03.2012
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? У грудні 2011 р. був здійснений перерахунок ПДФО, утриманого з працівників за 2011 р. У підсумку було виявлено, що в одного з працівників утримано та перераховано до бюджету податку більше ніж потрібно і тому станом на 01.01.2012 р. виникла заборгованість підприємства перед цим працівником з виплати заробітної плати. Зайво утримана сума буде повернута працівнику лише у складі авансу за лютий 2012 р.
Чи вважається це невчасно виплаченим доходом і чи потрібно нараховувати компенсацію за невчасно виплачену заробітну плату?

 
 

Відповідно до пп. 169.4.2 ПКУ роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абз. 3 п. 167.1 ПКУ, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги, зокрема, за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року.

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов'язання платника податку за відповідний місяць, а при недостатності такої суми – сума податкових зобов'язань наступних податкових періодів, до повного повернення суми такої переплати.

Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу (ст. 94 КЗпП). Склад витрат на оплату праці встановлено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5. Сума податку, що частково повертається працівнику, не є окремою складовою фонду оплати праці, а є сумою, на яку збільшується належна до виплати сума заробітної плати відповідно до податкового законодавства.

Опрос