Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как рассчитываются расходы в виде суммы процентов по долговым обязательствам в пользу участников-нерезидентов и связанных с ними лиц?

АГ "Гарантия-Аудит"
Вопросы-ответы от 06.03.2012
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська група «Гарантія-Аудит»
Е-mail: consulting@bestaudit.com.ua
http://www.auditgroup.com.ua
Тел.: (044) 228-97-55; факс: (044) 228-97-31

? Як розраховуються витрати у вигляді суми процентів за борговими зобов'язаннями на користь учасників-нерезидентів та пов'язаних з ними осіб?

 

При визначенні складу витрат в разі сплати процентів за борговими зобов'язаннями платники податку керуються положеннями ст. 141 ПКУ.

Відповідно до п. 141.1 ПКУ до складу витрат включаються будь-які витрати, пов'язані з нарахуванням процентів за борговими зобов'язаннями (в тому числі за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв'язку з провадженням господарської діяльності платника податку.

Водночас, п. 141.2 ПКУ встановлено обмеження щодо віднесення до складу витрат процентів, нарахованих за борговими зобов'язаннями на користь нерезидентів. Зокрема, для платника податку, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності або управлінні нерезидента (нерезидентів), віднесення до складу витрат нарахування процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями на користь таких нерезидентів та пов'язаних з ними осіб дозволяється в сумі, що не перевищує суму доходів такого платника податку, отриману протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.

Тобто підприємства, що отримали кредит від нерезидента-учасника, у власності якого перебуває не менше 50 % статутного фонду, або від пов'язаних з таким нерезидентом осіб, можуть віднести до складу податкових витрат нараховані проценти в обсязі, що не перевищує суму доходів підприємства від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 % оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.

Слід зазначити, що дана норма ПКУ не нова і перекочувала з пп. 5.5.2 Закону про прибуток. Водночас, пп. 5.5.4 Закону про прибуток містив алгоритм розрахунку оподатковуваного прибутку без урахування процентів:

Опрос