Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право физическое лицо на налоговую скидку при предоставлении пожертвований неприбыльной организации?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 27.02.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи має право фізична особа на податкову знижку при наданні пожертвувань неприбутковій організації?

 

Відповідно до пп. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 % суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

Згідно з пп. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу неприбутковими вважаються підприємства, установи, організації, основною метою яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства й іншої діяльності, передбаченої законодавством.

При включенні неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ їй присвоюється відповідний код. Створення і ведення Реєстру здійснюються центральним органом ДПС. Зазначений Реєстр ведеться згідно з вимогами п. 157.12 ст. 157 Податкового кодексу. Порядок включення тієї чи іншої неприбуткової організації до Реєстру регулюється Положенням № 37.

Зверніть увагу!

Для отримання податкової знижки є обов'язковим заповнення Розділу I, Розділу II (код рядка 01; 01.01), Розділу V (код рядка 08; 11; 13.02) податкової декларації про майновий стан і доходи та додаток 8 «Перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки згідно із статтею 166 Розділу IV Податкового кодексу України» до декларації.

Опрос