Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие выплачивает физическому лицу арендную плату по договору аренды автомобиля. По какому признаку дохода следует отражать такие выплаты в форме № 1ДФ?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 01.02.2012
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Підприємство виплачує фізичній особі орендну плату за договором оренди автомобіля. За якою ознакою доходу слід відображати такі виплати у формі № 1ДФ?

 

Правові відносини за договором найму (оренди) транспортного засобу регулюються § 5 глави 58 ЦКУ. Варто окремо нагадати, що договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню (ч. 2 ст. 799 ЦКУ).

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб встановлено ПКУ. Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) і Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджені наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1020 (далі – Порядок № 1020).

При цьому ознаки доходів, які зазначені у додатку до Порядку № 1020, встановлені відповідно до конкретних норм ПКУ з оподаткування доходів фізичних осіб. Тобто розглядати їх варто разом.

Опрос