Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие выплачивает физическому лицу арендную плату по договору аренды автомобиля. По какому признаку дохода следует отражать такие выплаты в форме № 1ДФ?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 01.02.2012
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Підприємство виплачує фізичній особі орендну плату за договором оренди автомобіля. За якою ознакою доходу слід відображати такі виплати у формі № 1ДФ?

 

Правові відносини за договором найму (оренди) транспортного засобу регулюються § 5 глави 58 ЦКУ. Варто окремо нагадати, що договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню (ч. 2 ст. 799 ЦКУ).

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб встановлено ПКУ. Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) і Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджені наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1020 (далі – Порядок № 1020).

При цьому ознаки доходів, які зазначені у додатку до Порядку № 1020, встановлені відповідно до конкретних норм ПКУ з оподаткування доходів фізичних осіб. Тобто розглядати їх варто разом.

На перший погляд зазначена у запитанні орендна плата відповідає пп. 164.2.5 ПКУ, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ПКУ. Зазначеному пп. 164.2.5 ПКУ відповідає ознака доходу «106». Але варто звернути особливу увагу на посилання на п. 170.1 ПКУ, який присвячений оподаткуванню доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

З урахуванням цього, на нашу думку, за ознакою доходу «106» у формі № 1ДФ відображаються лише доходи, отримані від надання в оренду нерухомого майна.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос