Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие в сфере торговли реализует товар и в выданном через РРО чеке не указывает номенклатуру товара, а только сумму по накладной и ее номер и дату. Сумма проданного товара является дебиторской задолженностью. Является ли это нарушением учета количества проданных товаров?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 08.02.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство у сфері торгівлі реалізує товар та у виданому через РРО чеку не зазначає номенклатуру товару, а лише суму за накладною та її номер і дату. Сума проданого товару є дебіторською заборгованістю. Чи є це порушенням обліку кількості проданих товарів?

 

Відповідно до пунктів 1 – 2 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий і товарний чеки, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО.

Згідно з п. 11 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання мають проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Підпунктом 3.2 п. 3 Положення № 614 передбачено, що чек має містити обов'язкові реквізити, вартість одиниці виміру товару (послуги) та найменування товару (послуги).

Статтею 3 Закону про РРО визначено порядок проведення розрахунків із застосуванням РРО, п. 3 якої передбачено, що сума коштів у РРО має відповідати сумі, відображеній у денному звіті, виведеному в будь-який момент здійснення торговельної діяльності. Тобто на яку б суму не розраховувався покупець, на цю саму суму потрібно вибити чек, тим самим включаючи до фіскальної пам'яті касового апарата дані про здійснену операцію, яка відображатиметься у Z-звіті.

Опрос