Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В чем заключаются особенности отражения в налоговой отчетности сумм акцизного налога, уплаченных в счет погашения налогового векселя?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 27.01.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? У чому полягають особливості відображення в податковій звітності сум акцизного податку, сплачених у рахунок погашення податкового векселя?

 

Особливості оподаткування алкогольних напоїв визначено ст. 225 Податкового кодексу.

Зокрема, п. 225.1 цієї статті встановлено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний сплатити податок або подати до органу ДПС за своїм місцезнаходженням до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів), податковий вексель, який є забезпеченням виконання зобов'язання такого платника у строк до 90 календарних днів починаючи з дня видачі податкового векселя сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.

Згідно з п. 225.2 ст. 225 Податкового кодексу під час отримання спирту етилового неденатурованого підприємство-векселедавець за участю представника ДПС на акцизному складі складає акт про фактично отриману кількість спирту і розрахунок акцизного податку виходячи з фактично отриманої кількості спирту. Цей акт є коригуванням уже сплаченої суми податку або наданого податкового векселя із зазначенням остаточної суми податку, яка підлягає сплаті.

Скоригована сума податку в податковому векселі сплачується частково у разі придбання марок акцизного податку в період дії такого векселя (п. 225.3 ст. 225 цього Кодексу).

Податковий вексель за нормами п. 225.4 ст. 225 зазначеного Кодексу вважається погашеним векселедавцем у разі сплати суми податку в повному обсязі та в зазначений у податковому векселі строк.

Відповідно до п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, та імпортер алкогольних напоїв і тютюнових виробів подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду до органу ДПС за місцем реєстрації декларацію акцизного податку, форму якої затверджено наказом № 1030.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос