Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Коррупционные правонарушения: предотвращение и противодействие

АФ "Де Візу"
Статьи от 15.12.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Де Візу»
Е-mail: info@devisu.kiev.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 270-54-44

Корупційні правопорушення: запобігання та протидія

Питання запобігання та протидії корупції є надзвичайно важливим для осіб, що надають публічні послуги, зокрема, аудиторів та оцінювачів. Які саме дії вважаються корупційними? Яка відповідальність за їх вчинення передбачена законодавством? Як врегулювати конфлікт інтересів та скільки має коштувати подарунок, аби він не вважався підкупом?

Важливі терміни

Корупція – використання особою, зазначеною в ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI (далі – Закон № 3206), наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або, відповідно, обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди згаданій особі або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей.

Корупційне правопорушення – умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, яка не є державним службовцем, посадовою особою місцевого самоврядування, але надає публічні послуги, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність (ст. 1, 4 Закону № 3206).

Аудиторам, оцінювачам забороняється використовувати свої службові повноваження та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у зв'язку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі:

Опрос