Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Уставный капитал дочернего предприятия утвержден в 2006 г., но на данное время учредителями внесена лишь часть от общего размера уставного капитала. Существуют ли штрафные санкции за так называемое «непогашение» уставного капитала и есть ли законодательно установленные сроки для его погашения?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 12.12.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Статутний капітал дочірнього підприємства затверджено у 2006 р., але на даний час засновниками внесена лише частина від загального розміру статутного капіталу. Чи існують штрафні санкції за так зване «непогашення» статутного капіталу та чи є законодавчо встановлені строки для його погашення?

 

Чинним законодавством України не передбачено жодної штрафної санкції за невнесення сум до статутного капіталу. Водночас, трапляються випадки, коли органи ДПС намагаються застосувати санкції за ст. 117 ПКУ у випадку виявлення факту невнесення всіх сум до статутного капіталу. Але така позиція податківців, на наш погляд, не має нічого спільного з чинним законодавством.

Так, згідно із ст. 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до встановлених цим Кодексом вимог, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 510 грн.

Але функції державних податкових інспекцій встановлені Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90 р. № 509-XII. Згідно із ст. 10 вказаного Закону податківці здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб – платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів та інші функції. Здійснення ж контролю за формуванням статутного капіталу підприємств та сплатою засновниками внесків не відноситься до повноважень податкових органів. Крім того, згадана ст. 117 ПКУ не містить жодних посилань на порушення порядку формування статутного капіталу. Отже, застосування цієї статті у випадках виявлення невнесення сум для формування статутного капіталу підприємства, з боку податкових органів є безпідставним.

Опрос