Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Подлежит ли обжалованию приказ органа ГНС о проведении документальной плановой или внеплановой проверки налогоплательщика и какие последствия это может иметь?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 01.12.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Чи підлягає оскарженню наказ органу ДПС про проведення документальної планової чи позапланової перевірки платника податків та які наслідки це може мати?

 

Податковим кодексом встановлено три види перевірок платників податків органами державної податкової служби: камеральні, документальні планові та позапланові, а також фактичні. Згідно з п. 76.1 ПКУ для проведення камеральної перевірки прийняття рішень органом ДПС не вимагається, в той час як для проведення планових та позапланових перевірок прийняття відповідного рішення є обов’язковим (ст. 77, 78 ПКУ).

Відповідно до п. 77.4 ПКУ про проведення документальної планової перевірки керівником органу ДПС приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли такому платнику не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. Як зазначено у п. 77.1 ПКУ, документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

Відповідно до п. 78.4 ПКУ про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу ДПС приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки. У свою чергу, перелік випадків, у яких орган ДПС має право проводити документальну позапланову перевірку, передбачений п. 78.1 ПКУ.

Відповідно до п. 80.2 ПКУ фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з обставин, передбачених у пп. 80.2.1 – 80.2.7 ПКУ.

Крім того, ст. 81 ПКУ встановлює додаткові умови та порядок допуску представників органу ДПС до проведення цих видів перевірок.

Таким чином, орган ДПС при проведенні документальної планової/позапланової або фактичної перевірки повинен діяти на підставі прийнятого його керівником наказу. Проте, як бачимо, для цього повинні існувати відповідні перелічені вище підстави, а за їх відсутності платник податків має право не допустити перевіряючих до проведення перевірки.

У разі виявлення безпідставності візиту представників органу ДПС на перевірку платнику податків варто оскаржити саме наказ органу ДПС про проведення відповідного виду перевірки, адже отримане рішення суду про скасування такого наказу підтвердить правомірність недопуску перевіряючих.

Опрос