Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как отражаются в налоговом и бухгалтерском учете доходы и расходы по облигациям внутреннего государственного займа для возмещения НДС?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 07.12.2011

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Як відображаються в податковому та бухгалтерському обліку доходи і витрати за облігаціями внутрішньої державної позики для відшкодування ПДВ?

 

Відповідно до пп. 136.1.6 ПКУ не включається до складу доходів суми коштів у частині надміру сплачених податків та зборів, що повертаються або мають бути повернені платнику податку з бюджетів, якщо такі суми не були включені до складу витрат.

Отримане з бюджету відшкодування частини від’ємного значення ПДВ (в тому числі і бюджетне відшкодування за рахунок ОВДП) не повинно включатися до складу доходів згідно з пп. 136.1.6 ПКУ. Вартість самих облігацій не повинна обліковуватися у відокремленому фінансовому обліку платника за операціями з цінними паперами на підставі п. 153.8 ПКУ. Це обумовлено тим, що відокремлений фінансовий облік цінних паперів передбачає порівняння доходів, отриманих від їх продажу, з витратами на їх придбання. Під терміном «витрати» слід розуміти суму коштів або вартість майна, сплачену (нараховану) платником податку продавцю (у тому числі емітенту, крім придбання під час первинного розміщення) цінних паперів, деривативів або інших, ніж цінні папери, корпоративних прав, як компенсація їх вартості. Під час отримання ОВДП платник податку не сплачує емітенту (державі) суму коштів або вартість майна як компенсацію вартості цих ОВДП, та не відображає в окремому фінансовому обліку цінних паперів витрати на придбання ОВДП. При погашенні або первісному продажу ОВДП в межах їх номіналу платник податку отримує належне йому відшкодування ПДВ, яке не відповідає визначенню доходу від продажу цінних паперів.

Водночас, отримані (нараховані) проценти за ОВДП платник податку, на користь якого нараховано (сплачено) такі проценти, включає до складу доходу, що враховується при обчисленні об'єкта оподаткування, згідно із пп. 135.5.1 ПКУ.

Така сама думка стосовно відображення в податковому обліку операцій з відшкодування ПДВ за рахунок ОВДП висловлена фахівцями податкової служби в «Єдиній базі податкових знань».

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос