Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Облигации предприятий. Бухгалтерский и налоговый учет

АФ "Де Візу"
Статьи от 16.11.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Де Візу»
Е-mail: info@devisu.kiev.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 270-54-44

Облігації підприємств. Бухгалтерський та податковий облік

(Продовження. Правові основи див. у попередній частині)

 

Бухгалтерський облік

З позицій бухгалтерського обліку облігації є фінансовим інструментом, порядок відображення інформації про який в обліку регулюється П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції» та П(С)БО 13 «Фінансові інструменти»

Якщо облігації, що випускаються, буде погашено протягом 12 місяців з дати балансу, вони розглядаються як поточні, якщо ж термін погашення облігацій, що випускаються, перевищує один рік, зобов’язання за ними є довгостроковими.

Для обліку операцій з облігаціями Планом рахунків передбачено рахунок 52 «Довгострокові зобов'язання за облігаціями» та субрахунки 521 «Зобов'язання за облігаціями», 522 «Премія за випущеними облігаціями» та 523 «Дисконт за випущеними облігаціями». Цей рахунок призначено для обліку розрахунків з іншими особами за випущеними та сплаченими власними облігаціями строком погашення понад 12 місяців з дати балансу. Так, за кредитом субрахунку 521 «Зобов'язання за облігаціями» провадиться облік боргових зобов'язань за номінальною вартістю облігацій, за дебетом – погашення заборгованості за розрахунками з власниками облігацій. Субрахунок 522 «Премія за випущеними облігаціями» передбачено для обліку нарахування сум премій за випущеними облігаціями та погашення заборгованості з нарахованих премій за облігаціями. За дебетом субрахунку 523 «Дисконт за випущеними облігаціями» провадиться облік сум дисконту за випущеними облігаціями, за кредитом – списання нарахованих сум. Згорнуте сальдо по рахунку 52 відображається в розділі ІІІ пасиву Балансу. 

Опрос