Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Аптеки: требования к организации работы, бухгалтерский и налоговый учет

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 09.11.2011
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Аптеки: вимоги до організації роботи, бухгалтерський та податковий облік

 

Посилаючись на чинне законодавство України, визначимося з основними термінами та поняттями, про які йтиметься далі.

Лікарські засоби – це речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнологічного походження, які застосовуються для запобігання вагітності, профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану і функцій організму (Закон про лікарські засоби).

Аптечний кіоск – структурний підрозділ аптеки, основним завданням якого є забезпечення населення лікарськими засобами шляхом здійснення роздрібної торгівлі готовими лікарськими засобами, що відпускаються без рецепта лікаря.

Аптечний пункт – це структурний підрозділ аптеки, який створюється в лікувально-профілактичних закладах, основним завданням якого є забезпечення населення лікарськими засобами шляхом здійснення роздрібної торгівлі готовими лікарськими засобами.

Роздрібна торгівля лікарськими засобами – діяльність з придбання, зберігання та продажу готових лікарських засобів через аптеку та її структурні підрозділи (у тому числі ліків, виготовлених (вироблених) в умовах аптеки) безпосередню громадянам для їх особистого споживання, закладам охорони здоров'я (крім аптечних закладів), а також підприємствам, установам та організаціям без права їх подальшого перепродажу (наказ № 340).

Вимоги до організації роботи аптечних закладів

Здійснюючи господарську діяльність з медикаментами, слід дотримуватися вимог Закону про лікарські засоби, який регулює правовідносини, пов'язані зі створенням, реєстрацією, виробництвом, контролем якості та реалізацією лікарських засобів, визначає права й обов'язки підприємств, установ, організацій і громадян, а також повноваження в цій сфері органів державної виконавчої влади і посадових осіб. Законом установлено, що лікарські засоби підлягають обов'язковій державній реєстрації, крім тих, які було виготовлено в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних установ із дозволених до застосування діючих і допоміжних речовин.

Опрос