Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Подлежат ли начислению штрафные санкции на текущую задолженность должника, который находится в процедуре банкротства?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 24.10.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Чи підлягають нарахуванню штрафні санкції на поточну заборгованість боржника, який перебуває у процедурі банкрутства?

 

З моменту порушення провадження у справі про банкрутство боржника, щодо нього відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.92 р. № 2343-XII (далі – Закон про банкрутство) вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Як визначено ст. 1 Закону про банкрутство, мораторій на задоволення вимог кредиторів – це зупинення виконання боржником, стосовно якого порушено справу про банкрутство, грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

У свою чергу, відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону про банкрутство протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:

а) забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства;

б) не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів).

Як бачимо, саме протягом дії мораторію не нараховуються неустойка (штраф, пеня) боржнику за невиконані зобов’язання. Як відомо, з моменту порушення справи про банкрутство, у боржника виникають поточні зобов’язання і, беручи до уваги формулювання ч. 4 ст. 12 Закону про банкрутство, можна зробити висновок про те, що саме за неналежне виконання поточних зобов’язань зазначені штрафні санкції не підлягають до застосування.

Опрос