Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок обложения налогом на доходы физических лиц сумм коммунальных платежей, которые возмещаются налоговым агентом физическому лицу – арендодателю согласно договору аренды?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 24.10.2011
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Який порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб сум комунальних платежів, які відшкодовуються податковим агентом фізичній особі – орендодавцю згідно з договором оренди?

 

Підпунктом 163.1.2 п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу встановлено, що об'єктом оподаткування резидента є доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Відповідно до пп. «б» пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні.

Згідно зі ст. 759 глави 58 «Найм (оренда)» Цивільного кодексу за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ст. 762 Цивільного кодексу).

Опрос