Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Начисляются ли налоговые обязательства при уплате плательщиком налога кредитору суммы долга с учетом установленного индекса инфляции за все время просрочки, а также 3 % годовых от просроченной суммы?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.10.2011
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи нараховуються податкові зобов'язання при сплаті платником податку кредитору суми боргу з урахуванням установленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми?

 

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (за текстом – Цивільний кодекс) боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлено договором, або законом.

При цьому суми індексу інфляції та 3 % річних, які сплачуються покупцем згідно зі ст. 625 Цивільного кодексу в разі простроченого виконання ним договірних зобов'язань, відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу необхідно розцінювати як компенсацію вартості поставлених товарів (робіт, послуг), яка включається до складу договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та збільшує базу оподаткування ПДВ.

Опрос