Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Комментарии к изменениям, внесенным в Налоговый кодекс. Налог на добавленную стоимость

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 28.09.2011
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Коментарі до змін, внесених до Податкового кодексу.
Податок на додану вартість

 

За час дії Податкового кодексу зміни до нього було внесено низкою законів. Наймасштабніші за кількістю редакційних правок зміни до Податкового кодексу внесено Законом № 3609, який набрав чинності з 06.08.2011 р. Суттєвими для платників ПДВ є зміни, внесені до розділу V «Податок на додану вартість» цього Кодексу, і щодо адміністрування податків.

Розглянемо окремі нововведення.

Розширено можливості для добровільної реєстрації особи як платника ПДВ, а саме: платником ПДВ може зареєструватися особа незалежно від обсягів оподатковуваних операцій, статутний капітал або балансова вартість активів якої перевищує 300 тис. грн., а також уточнено інші процедурні питання реєстрації (анулювання реєстрації) платників ПДВ (строк подання заяв, у тому числі при переході зі спрощеної системи оподаткування, можливість подання заяви про реєстрацію представником юридичної особи платника, терміни визначення умовного продажу при анулюванні реєстрації платників податку тощо).

Вирішено спірне питання в частині оподаткування ПДВ збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуга стільникового рухомого зв'язку (абзац перший п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу).

Опрос