Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Производственным предприятием по техническим причинам забракована крупная партия изготовленной продукции, не подлежащая исправлению. Учитывается ли в составе расходов при начислении налога на прибыль предприятий фактическая стоимость забракованной продукции?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 29.09.2011
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Виробничим підприємством з технічних причин забраковано велику партію виготовленої продукції, що не підлягає виправленню. Чи враховується у складі витрат при обчисленні податку на прибуток підприємств фактична вартість забракованої продукції?

 

Ні, не враховується.

Відповідно до п. 138.7 ст. 138 Податкового кодексу фактична вартість остаточно забракованої продукції не включається до складу витрат платника податку, крім втрат від браку, які складаються з вартості остаточно забракованої з технологічних причин продукції (виробів, вузлів, напівфабрикатів) та витрат на виправлення такого технічно неминучого браку, в разі реалізації такої продукції. Норми втрат/витрат встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Платник податку має право самостійно визначати допустимі норми технічно неминучого браку в наказі по підприємству за умови обґрунтування його розміру.

Такі самостійно визначені платником податку норми діють до встановлення відповідних норм Кабінетом Міністрів України.

Опрос