Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Начисляется ли единый взнос на заработную плату физического лица – нерезидента, являющегося штатным работником предприятия?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 27.09.2011
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи нараховується єдиний внесок на заробітну плату фізичної особи – нерезидента, який є штатним працівником підприємства?

 

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені згідно із законодавством України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Водночас платниками єдиного внеску є працівники – громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на таких підприємствах на вищезазначених умовах.

Роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, утримувати і сплачувати єдиний внесок із заробітної плати своїх найманих працівників.

Таким чином, за іноземних громадян, які працюють на підприємствах України на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, єдиний внесок сплачується на загальних підставах.

Опрос