Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предусмотрена ли ответственность за отсутствие первичных документов у физического лица – плательщика фиксированного налога?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 14.09.2011
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи передбачено відповідальність за відсутність первинних документів у фізичної особи – платника фіксованого податку?

 

Згідно з п. 6 ст. 128 Господарського кодексу громадянин-підприємець зобов'язаний вести облік результатів своєї підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства та своєчасно подавати до податкових органів декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів, сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, установлених законом.

Відповідно до ст. 14 Декрету про прибутковий податок громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів, одержаних від цієї діяльності, за фіксованим розміром податку шляхом придбання патенту.

Згідно з п. 1 вищезазначеної статті у разі сплати фіксованого податку платник такого податку звільняється від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат. При цьому фізичні особи – платники фіксованого податку можуть вести облік доходів і витрат у будь-якій зручній для них формі, що не вимагає будь-якої реєстрації.

Таким чином, фізичні особи – підприємці – платники фіксованого податку звільняються від обов'язкового ведення обліку доходів та витрат, але вони мають право вести спрощений облік доходів та витрат у будь-якій зручній для них формі. При цьому слід зазначити, що фізичні особи – підприємці – платники фіксованого податку не звільняються від обов'язку щодо наявності підтвердних документів на товар, який реалізується. У разі виявлення факту відсутності первинних документів органи ДПС застосовують до фізичних осіб – підприємців – платників фіксованого податку штрафну санкцію відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу.

Опрос