Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обязано ли физическое лицо, припарковавшее собственный автомобиль на площадке для паркования, уплатить сбор за места для паркования транспортных средств?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 12.07.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Чи повинна фізична особа, що припаркувала власний автомобіль на майданчику для паркування, сплатити збір за місця для паркування транспортних засобів?

 

Згідно з нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) однозначно можна відповісти, що безпосередньо така особа не сплачує даний збір. Проте, чи не зросте вартість паркування, адже платниками даного збору з 01.01.2011 р. визнано підприємців, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів?

До 01.01.2011 р. в Україні стягувався аналог даного збору – збір за парковку автомобілів, який саме і сплачувався юридичними особами та громадянами, що паркують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях. При цьому організація, на яку покладено функції з утримання збору за парковку автотранспорту, акумулювала зазначений збір та в установлені місцевими органами влади терміни перераховувала його до місцевого бюджету. Бачимо, що організація-власник чи упорядник парковок був податковим агентом щодо збору за паркування автотранспорту.

Відтепер, з моменту набрання чинності ПКУ (тобто з 01.01.2011 р.), змінився принцип нарахування та справляння даного збору. ПКУ визначив платниками даного збору юридичних осіб, їх філії (відділення, представництва), фізичних осіб – підприємців, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках. Оскільки збір відноситься до місцевих податків, то перелік земельних ділянок, які відводяться сільськими, селищними і міськими радами для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, затверджується виключно їх рішенням. Відповідно бачимо, що платники та податкові агенти збору за місця для паркування транспортних засобів – це одні й ті самі особи. Проте зрозуміло, що існує ймовірність того, що вартість послуг з паркування зросте. Це пов'язано з тим, що новостворений механізм змінив небагато – раніше просто сума збору включалась до рахунку за паркування, який виставлявся власнику автомобіля, та повинна була перераховуватись до бюджету безпосередньо особами, які здійснювали діяльність, пов'язану з паркуванням. Відтепер же ця сума повинна нараховуватися та сплачуватись тими ж суб'єктами господарювання, які й здійснюють пов'язану з паркуванням діяльність, а відповідно, вона включатиметься до вартості послуг з паркування, проте вже не як окрема складова ціни, а як звичайне збільшення вартості паркування.

Звернемо увагу на порядок нарахування та сплати збору за місця для паркування транспортних засобів, тому що він, порівняно з аналогом, який діяв до 2011 року, дещо змінився. Об'єктом оподаткування даним збором є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 р. № 875-XII. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, тобто від 0,2823 грн до 1,4115 грн відповідно. При визначенні ставки збору сільські, селищні та міські ради враховують місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площу спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність. Не дозволяється сільським, селищним, міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків і зборів.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос