Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Общество приобрело здание по договору купли-продажи от 30.03.2011 г. В БТИ право собственности Общества на указанное здание было зарегистрированно 11.05.2011 г. Земельный участок под приобретенным зданием не принадлежит Обществу ни на праве собственности, ни на праве пользования. Обязано ли Общество уплачивать земельный налог за земельный участок, на котором находится принадлежащее ему здание?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 11.07.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Товариство придбало будівлю за договором купівлі-продажу від 30.03.2011 р. В БТІ право власності Товариства на вказану будівлю було зареєстровано 11.05.2011 р. Земельна ділянка під придбаною будівлею не належить Товариству ні на праві власності, ні на праві користування. Чи зобов'язане Товариство сплачувати земельний податок за земельну ділянку, на якій розташована належна йому будівля?

 

За загальним правилом пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) земельний податок справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також з постійних землекористувачів. Тобто необхідною умовою для виникнення у особи обов'язку сплачувати земельний податок є наявність у такої особи права власності на землю або права постійного користування землею.

Опрос