Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Комитент-покупатель и комиссионер – резиденты, поставщик – нерезидент. Комиссионер в соответствии с договором комиссии проводит таможенное оформление и уплачивает «импортный» НДС. Имеет ли право комиссионер – плательщик НДС отразить налоговый кредит по НДС, уплаченному при таможенном оформлении? Или же право на налоговый кредит в сумме такого НДС имеет комитент – покупатель импортного товара?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 17.06.2011
Утратил силу

Комітент-покупець і комісіонер – резиденти, постачальник – нерезидент. Комісіонер відповідно до договору комісії проводить митне оформлення і сплачує «імпортний» ПДВ. Чи має право комісіонер – платник ПДВ відобразити податковий кредит з ПДВ, сплаченого при митному оформленні? Або ж право на податковий кредит у сумі такого ПДВ має комітент – покупець імпортного товару?

 

Відповідно до підпункту «в» п. 185.1 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування ПДВ є, операції платників податку із увезення товарів (супутніх послуг) на митну територію України в митному режимі імпорту або реімпорту.

Базою оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до Митного кодексу, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни товарів/послуг згідно із законом (п. 190.1).

Дата збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, установленими ст. 187 і 198 Податкового кодексу України.

Отже, під час увезення комісіонером – імпортером, платником ПДВ, на митну територію України товарів датою виникнення податкових зобов’язань згідно з п. 187.8 Кодексу є дата подання митної декларації для митного оформлення, а датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту відповідно до п. 198.1 ПК є дата сплати (нарахування) податку за такими податковими зобов’язаннями.

При подальшій передачі ввезених товарів комісіонером – імпортером комітенту згідно з пунктом 187.1 податкові зобов’язання визначаються або на дату зарахування коштів від комітента, або на дату відвантаження таких товарів комітенту.

Опрос