Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Пенсионеры вроде бы не платят налоги. А как же тогда назвать уплату НДС в стоимости товара, НДС в стоимости коммунальных услуг и т. д. Получается, что часть пенсии у нас забирает государство в виде НДС?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 17.06.2011
Утратил силу

Пенсіонери начебто не платять податки. А як же тоді назвати сплату ПДВ у вартості товару, ПДВ у вартості комунальних послуг і т. д. Виходить, що частину пенсії у нас забирає державу у вигляді ПДВ?

 

За економічним змістом податок на додану вартість є податком на споживання і сплачувати його повинні всі споживачі товарів і послуг, незалежно від категорії споживачів (фізичні чи юридичні особи), соціального стану та рівня доходу споживача.

Податок на додану вартість не носить індивідуального характеру, як, наприклад, податок з доходів фізичних осіб, а тому його неможливо ідентифікувати для кожного покупця окремо.

Відповідно до Розділу V Податкового кодексу України від оподаткування податком на додану вартість можуть звільнятися операції з постачання товарів (послуг), а не безпосередньо юридичні чи фізичні особи.

Так, з метою соціального захисту окремих категорій громадян відповідно до статті 197 Податкового кодексу України звільнені від оподаткування податком операції з постачання окремих товарів та послуг, які мають соціальну спрямованість, зокрема, це операції з постачання продуктів дитячого харчування та товарів для немовлят, лікарських засобів та виробів медичного призначення, постачання послуг із здобуття освіти та послуг з охорони здоров'я тощо.

Опрос