Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как закон о возврате налогообложения IT услуг, юридических и других консалтингових услуг скажется на рынке разработки программного обеспечения? Кто выиграет от возврата НДС? И почему принимаются нормы, которые противоречат НКУ в части обеспечения налоговой стабильности?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 17.06.2011
Утратил силу

Як закон про повернення оподаткування IT послуг, юридичних та інших консалтингових послуг позначиться на ринку розробки програмного забезпечення? Хто виграє від повернення ПДВ? І чому приймаються норми, які суперечать ПКУ в частині забезпечення податкової стабільності?

 

Відповідно до п. 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Пункт 186.3 Кодексу визначає місце постачання зазначених у цьому пункті послуг по місцю реєстрації отримувача послуг як суб’єкта господарювання (місце постійного чи переважного проживання).

Таким чином, якщо замовником таких послуг є нерезидент України, який не має в Україні постійного представництва, місце постачання таких послуг знаходитиметься поза межами митної території України, і обсяг таких послуг не включатиметься до об’єкта оподаткування на підставі підпункту «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу.

Якщо постачання таких послуг здійснюється на замовлення резидента України нерезидентом, або ж платником податку – резидентом, місцем постачання таких послуг буде митна територія України, і обсяг таких послуг підлягатиме оподаткуванню згідно з правилами, визначеними відповідними статтями розділу V Кодексу.

В разі, коли і постачальник таких послуг, і їх отримувач є резидентами України, вони повинні оподатковуватись за загальними правилами оподаткування.

Опрос