Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Насколько правомерно требование налоговой службы относительно отражения в Декларации по НДС «опоздавших» налоговых накладных только при наличии документального подтверждения? Ведь в НКУ четко прописано, что налоговые накладные включаются в Декларацию, если не истекло 365 дней от даты их выписки, и только оригинал налоговой накладной, при условии соблюдения других требований, дает право на налоговый кредит, а не наличие такого подтверждения.

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 20.04.2011
Утратил силу

Наскільки правомірна вимога податкової служби щодо відображення в Декларації з ПДВ «запізнілих» податкових накладних тільки за наявності документального підтвердження? Адже в ПКУ чітко прописано, що податкові накладні включаються в Декларацію, якщо не минуло 365 днів від дати їх виписки, і тільки оригінал податкової накладної, за умови дотримання інших вимог, дає право на податковий кредит, а не наявність такого підтвердження.

 

Цитую Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних:

«10. У розділі ІІ Реєстру відображаються отримані податкові накладні...»

У статті 198 Кодексу визначена дата виникнення податкового кредиту.

Тобто, якщо податкова накладна отримана, але не відображена в реєстрі, а з ним і у податковій декларації – то це помилка. Тому говоримо, що не є помилкою податковий кредит згідно податкової накладної, яка отримана із запізненням, якщо таке запізнення документально підтверджене.

Опрос