Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Аукционная деятельность: договор поручения

АФ "Бізнес-Рішення"
Статьи от 28.04.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Бізнес-Рішення»
Е-mail: office@ug.com.ua
http://www.ug.com.ua
Тел.: (044)
502-51-59; факс (044) 233-85-71

Аукціонна діяльність: договір доручення

 

Аукціонна діяльність – специфічна за своїм змістом діяльність, яка регламентується в Україні лише для певних груп товарів. Взагалі, жорсткого регулювання в цій сфері немає. А тому все, що не заборонено законом, – дозволено.

Проаналізувавши нормативну базу на предмет документального оформлення операцій при торгівлі на аукціоні, слід зазначити, що доречним в цій ситуації є укладання договорів доручення на продаж предметів аукціону.

Згідно з ст. 1000 ЦКУ за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.

Найбільш важливим є те, що вся діяльність здійснюється «від імені» і «за рахунок» довірителя. З цього випливає очевидна відсутність факту переходу права власності на товар, що досить важливо для того, щоб не визнати операцію продажем. Умова «за рахунок» означає відсутність витрат у повіреного і наявність таких у довірителя. Договори доручення можуть здійснюватися як на внутрішньому ринку, так і у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

В даному випадку договори доручення, що використовуються для продажу на аукціоні, можна порівняти з видами харчування в готелях та умовно розділити на два типи:

1. Тип А (bed & breakfast) – послуги повіреного обмежуються виконанням таких дій: організація аукціону, знаходження покупця та підписання від імені та за рахунок довірителя договору купівлі-продажу предмета аукціону. Після підписання договору предмет аукціону повертається довірителю, перерахування коштів та фактичний продаж предмета аукціону здійснюється без участі повіреного. За надані послуги повірений отримує від довірителя винагороду, передбачену договором доручення.

Опрос