Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Аукционная деятельность: основы

АФ "Бізнес-Рішення"
Статьи от 29.03.2011
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Бізнес-Рішення»
Е-mail: office@ug.com.ua
http://www.ug.com.ua
Тел.: (044)
502-51-59; факс (044) 233-85-71

Аукціонна діяльність: засади

 

Творча діяльність важко піддається будь-яким втручанням з метою регулювання, інакше цей процес не був би творчим… Проте реалії сьогодення диктують свої умови…

В даній статті йтиметься про доволі рідкісний у наш час вид діяльності – діяльність добровільних аукціонів. За визначенням сучасного економічного словника «Аукціон (від лат. auctio – продаж з публічного торгу) – спосіб продажу окремих видів товарів у вигляді публічного торгу, що провадиться у заздалегідь встановленому місті та обумовленій годині з правом попереднього огляду товарів. Товар на аукціоні продається штучно чи партіями (лотами) покупцю, який запропонує найвищу ціну».

Підпункт 14.1.8 Податкового кодексу України теж містить визначення: аукціон (публічні торги) – публічний спосіб продажу активів з метою отримання максимальної виручки від продажу активів у визначений час і в установленому місці.

Аукціони бувають на підвищення або зниження ціни, з оголошенням чи негласно (німі аукціони, коли оголошена ціна збільшується на величину не нижче мінімальної надбавки, зазначеної в правилах проведення торгу). Самі торги проводить аукціоніст, у повноваження якого входить оголошення цін під час торгів.

Безпосередні учасники аукціону – власник цінностей, продавець, організатор аукціону, покупець.

Однак перед початком торгів проводиться копітка праця з їх організації. Насамперед – це популяризація такого заходу з метою залучення для продажу якомога ширшого кола зацікавлених осіб: продавців та/або авторів робіт і покупців цих товарів. Тут варто провести не лише рекламні заходи (розміщення інформації в ЗМІ, аудіо- та відеореклама), але й доволі нудну та інколи невдячну організаційну роботу. Особливо, якщо згадати, що в умовах вітчизняного законодавства кожен крок підприємства має бути якнайширше забезпечений різноманітними документами, щоб у разі зацікавлення процесом контролюючих органів, була можливість довести законність здійснених дій в судовому порядку, а податковій інспекції вмотивовано довести правові підстави для нарахування того чи іншого податку. Кожен обізнаний в сучасних реаліях розуміє – обсяги цієї праці гіпертрофовано зростають, і що найсумніше – цей процес поки що необоротний.

Ми розглянемо загальні засади організації та діяльності добровільного аукціону (далі – Аукціон) в Україні, основною метою якого є доносити твори мистецтва та об’єкти колекціонування до людського загалу, залишаючись в рамках чинного в Україні законодавства.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Оскільки вартість реалізованого аукціоном майна може мати доволі суттєву величину, то таку діяльність, на наш погляд, варто реєструвати у формі підприємства, де обсяг реалізації необмежений.

Що стосується обрання способу оподаткування, то законотворці обмежили аукціонну діяльність. Відповідно до Закону України від 22.12.2006 р. № 535-V положення нормативно-правових актів щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва не поширюються на осіб, які здійснюють діяльність з перепродажу предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування. Аукціонна діяльність не підпадає також під так звані «податкові канікули» (п. 154.6 ПКУ).

Опрос