Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работник несвоевременно вернул подотчетную сумму или не вернул ее совсем. Какие последствия по НДФЛ?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 11.03.2011

? Працівник невчасно повернув підзвітну суму або не повернув її зовсім. Які наслідки з ПДФО?

 

Перш за все начальник відділу розгляду звернень платників Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Т. Добродій нагадала, що відповідно до пп. 164.2.11 ПКУ не повернуті або повернуті після закінчення п'ятиденного терміну надміру витрачені підзвітні кошти обкладаються ПДФО за ставкою 15 % (17 %). База оподаткування у такому випадку визначається з урахуванням підвищувального коефіцієнта 1,17 (1,2) згідно з п. 164.5 ПКУ.

З метою правильного оподаткування у першу чергу слід оподатковувати заробітну плату, а вже потім решту доходів по мірі їх виникнення. ПДФО, нарахований на суму надміру витрачених коштів, утримується податковим агентом за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу, а в разі недостатності – за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних періодів (пп. 170.9.1 ПКУ).

На завершення автор розглянула умовний приклад. Працівник витратив 10000 грн. із суми виданих йому під звіт 14000 грн., а залишок повернув із порушенням п'ятиденного терміну, при цьому його заробітна плата за звітний місяць складає 6000 грн.

Автор визначає:

1) ПДФО із заробітної плати = 867,6 грн. ((6000 грн. – 6000 грн. х 3,6 %) х 15 %);

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос