Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

По какой ставке облагаются предприятием выплаченные дивиденды физическому лицу? Какой размер НДФЛ удерживается с суммы выплаты такому лицу?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 10.02.2011

За якою ставкою оподатковуються підприємством виплачені дивіденди фізичній особі? Який розмір ПДФО утримується із суми виплати такій особі?

 

За загальним правилом, встановленим у ст. 170 ПК України, Податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати) на його користь дивідендів є емітент корпоративних прав.

Згідно з п. 167.2 ст. 167 ПК України ставка податку щодо доходу у вигляді дивідендів становить 5 відсотків від бази оподаткування. Відповідно до п. 164.1 ст. 164 ПК України базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід. Підпункт 165.1.18 пункту 165.1 статті 165 ПК України встановлює, що до бази оподаткування не включаються доходи у вигляді дивідендів які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою – резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос