Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприниматель-физлицо на общей системе налогообложения находится в отпуске по уходу за ребенком. Включается ли такой отпуск в трудовой стаж? Необходимо ли уплачивать пенсионные взносы?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 10.02.2011

Підприємець-фізособа на загальній системі оподаткування перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Чи включається така відпустка у трудовий стаж? Чи необхідно сплачувати пенсійні внески?

 

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на трудову пенсію мають особи, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно її праці, – за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до ст. 56 того ж Закону до стажу роботи зараховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Таким чином, період перебування фізичної особи – підприємця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до стажу роботи, однак за умови сплати нею єдиного соціального внеску.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос