Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприниматель-физлицо на общей системе налогообложения находится в отпуске по уходу за ребенком. Включается ли такой отпуск в трудовой стаж? Необходимо ли уплачивать пенсионные взносы?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 10.02.2011
Утратил силу

Підприємець-фізособа на загальній системі оподаткування перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Чи включається така відпустка у трудовий стаж? Чи необхідно сплачувати пенсійні внески?

 

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на трудову пенсію мають особи, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно її праці, – за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до ст. 56 того ж Закону до стажу роботи зараховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Таким чином, період перебування фізичної особи – підприємця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до стажу роботи, однак за умови сплати нею єдиного соціального внеску.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос