Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Самозанятое лицо (адвокат) стало на учет в налоговой службе в 2010 г. и получило справку о постановке на учет. В ст. 178 НК указано о получении свидетельства о регистрации таких лиц. То есть имеют место нестыковки между ст. 178 и ст. 65 НК. Как быть? Нужно ли получать свидетельство такому самозанятому лицу или возможна замена справки на свидетельство?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 10.02.2011

Самозайнята особа (адвокат) стала на облік у податковій службі у 2010 р. і одержала довідку про постановку на облік. У ст. 178 ПК зазначено про одержання свідоцтва про реєстрацію таких осіб. Тобто мають місце нестиковки між ст. 178 і ст. 65 ПК. Як бути? Чи потрібно одержувати свідоцтво такій самозайнятій особі, чи можлива заміна довідки на свідоцтво?

 

Слід відмітити, що між положеннями різних статей ПК України, а також підзаконним актом, що регулює порядок обліку платників податків і зборів, існують деякі термінологічні розбіжності. Дійсно, у ст. 178 ПК України йдеться про видачу свідоцтва про реєстрацію самозайнятої особи у податкових органах. Однак у ст. 65 ПК України та п. 6.9 наказу Державної податкової адміністрації України № 979 від 22.12.2010 зазначається, що при взятті самозайнятих осіб на облік у податкових органах таким особам видається, як і раніше, довідка за формою № 4-ОПП.

Таким чином, необхідності у заміні довідки про взяття на облік немає.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос