Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Физическое лицо с апреля 2011 года планирует сдать свою квартиру в аренду юридическому лицу согласно договору аренды. Какие налоги оно должно будет уплачивать по новому законодательству? Сможет ли юридическое лицо в соответствии с п. 142.1 Налогового кодекса относить на свои расходы эту сумму?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 10.02.2011

Фізична особа з квітня 2011 року планує здати свою квартиру в оренду юридичній особі згідно з договором оренди. Які податки вона повинна буде сплачувати за новим законодавством? Чи зможе юридична особа відповідно до п. 142.1 Податкового кодексу відносити на свої витрати цю суму?

 

Згідно п. 170.1.2 ПК України податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості є орендар.

При цьому, об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди, а доходи від надання в оренду об'єктів нерухомого майна оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок.

Ставка податку становитиме відповідно 15 % та, відповідно, 17 %, якщо загальна сума отриманих фізичною особою у звітному місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року.

У відповідності до ст. 138 ПК України витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються з, окрім іншого, витрат операційної діяльності, з урахуванням статті 142 ПК України.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос