Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеют ли право частные предприниматели, которые применяют общую систему налогообложения, начислять амортизацию (в І квартале 2011 года и с 1 апреля, после вступления в силу р. ІІІ Налогового кодекса)?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 25.01.2011
Утратил силу

Чи мають право приватні підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, нараховувати амортизацію (в І кварталі 2011 року і з 1 квітня, після набрання чинності р. ІІІ Податкового кодексу)?

 

Звертаю Вашу увагу на те, що згідно з п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи підприємця.

Відповідно до п. 177.4 ст. 177 ПКУ до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ Кодексу.

При цьому розділ ІІІ ПКУ набирає чинності з 1 квітня 2011 року.

Склад витрат та порядок їх визначення зазначено у ст. 138 р. ІІІ ПКУ, відповідно до якої до складу витрат включаються, зокрема, витрати на утримання основних засобів та амортизація (абз. «в» пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 ПКУ).

Вартість, яка амортизується, по кожному об'єкту основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів визначається як первісна (переоцінена) з урахуванням капіталізованих витрат на модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкції тощо, а також суми накопиченої амортизації за даними бухгалтерського обліку на дату набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу.

Однак ч. 2 ст. 3 Закону України від 16.07.99 р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) передбачено, що бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос