Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как будут привлекаться к ответственности налогоплательщики за правонарушения, совершенные до 1 января 2011 года, но выявленные после этой даты? Будут ли налоговые органы при наложении штрафов за такие правонарушения ориентироваться на требования ст. 58 Конституции о недопустимости обратного действия законов?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 25.01.2011
Утратил силу

Як будуть притягатися до відповідальності платники податків за правопорушення, вчинені до 1 січня 2011 року, але виявлені після цієї дати? Чи будуть податкові органи при накладенні штрафів за такі правопорушення орієнтуватися на вимоги ст. 58 Конституції про неприпустимість зворотної дії законів?

 

Як Ви правильно зазначили, ст. 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Відповідно до пункту 2 розділу XIX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», на підставі якого за актами перевірок податкового законодавства застосовувались штрафні санкції, визнано таким, що втрачає чинність з 1 січня 2011 року. У главі 11 р. ІІ Податкового кодексу України передбачено застосування відповідальності до платників податків у разі виявлення порушень.

Враховуючи вищенаведене, до платників податків за результатами документальних перевірок за податкові періоди до 2011 року буде застосовуватись відповідальність у порядку та розмірах, передбачених Податковим кодексом України.

 

Опрос