Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какая судьба ожидает все разъяснения бывшей ГНАУ, которые были выданы до вступления в силу НКУ и касались вопросов применения на практике норм других законов, положения которых аналогичные прописанным в НКУ? Могут ли плательщики, которым было выдано индивидуальное разъяснение по поводу применения норм, например, Закона № 2181, пользоваться ими и далее?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 25.01.2011
Утратил силу

Яка доля чекає всі роз'яснення колишньої ДПАУ, які були видані до набрання чинності ПКУ і стосувалися питань застосування на практиці норм інших законів, положення яких аналогічні прописаним в ПКУ? Чи можуть платники, яким було видано індивідуальне роз'яснення з приводу застосування норм, наприклад, Закону № 2181, користуватися ними і надалі?

 

Хочу зауважити, що у зв'язку з набранням 1 січня 2011 року чинності Податковим кодексом України втратив чинність Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якого роз'яснення податковими органами окремих положень податкового законодавства здійснювалось шляхом надання узагальнюючих податкових роз'яснень і податкових роз'яснень.

Відповідно до пункту 4.5 Порядку надання роз'яснень окремих положень податкового законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 12.04.2003 р. № 176, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.04.2003 р. за № 326/7647, узагальнюючі податкові роз'яснення і податкові роз'яснення застосовуються протягом терміну дії відповідної норми податкового законодавства.

Таким чином, податкове роз'яснення, яке було надано платнику податків щодо норм законодавства, яке втратило чинність, у зв'язку з набранням чинності ПКУ, не може застосовуватися платником податків до норм ПКУ.

Разом з цим, згідно із п. 52.1 ст. 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства.

Опрос