Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Будет ли начисляться пеня на налоговое обязательство при его обжаловании в суде и какую сумму плательщик должен будет оплатить в случае проигрыша дела – сумму налогового обязательства и штрафные санкции за весь период неуплаты включая период обжалования или же период обжалования необходимо исключить из общего срока неплатежа?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 25.01.2011
Утратил силу

Чи буде нараховуватися пеня на податкове зобов'язання при його оскарженні в суді та яку суму платник повинен буде сплатити у випадку програшу справи – суму податкового зобов'язання і штрафні санкції за весь період несплати включаючи період оскарження або ж період оскарження необхідно виключити із загального строку неплатежу?

 

Перш за все хочу нагадати, що відповідно до пп. 14.1.162. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України пеня – це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Згідно з п. 129.1 ст. 129 ПКУ пеня нараховується:

• після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків – від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами – від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;

• у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

Опрос