Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

На сегодняшний день не совсем ясна процедура получения статуса налогового резидента Украины для иностранных граждан, которые работают в Украине по найму. А именно получение Уведомления работодателя о налоговом статусе такого работника, что дает право удерживать с такого лица налог в размере 15 %, а не 30 %. Будет ли этот вопрос урегулирован после вступления в силу Налогового кодекса?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 20.01.2011
Утратил силу

На сьогодні не зовсім зрозуміла процедура одержання статусу податкового резидента України для іноземних громадян, які працюють в Україні за наймом. А саме одержання Повідомлення роботодавця про податковий статус такого працівника, що дає право утримувати з такої особи податок у розмірі 15 %, а не 30 %. Чи буде це питання врегульоване після набрання чинності Податковим кодексом?

 

Дане питання дійсно заслуговує уваги і тому нагадаю, що відповідно до пп. 14.1.213 «в» п. 14.1 ст. 14 розділу І Кодексу фізична особа резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
 
Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.

Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права. Кодексом не визначено процедури підтвердження статусу резидента України.

Опрос