Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как определяется сумма расходов, понесенных на переработку сырья, комплектующих, составных частей, других покупных товаров, которые используются в изготовлении товаров предприятиями и организациями общественных организаций инвалидов?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 16.12.2010
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Як визначається сума витрат, понесених на переробку сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні товарів підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів?

 

Відповідно до пп. 5.2.1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР операції з поставки товарів, безпосередньо виготовлених підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, звільняються від оподаткування. Безпосереднім вважається виготовлення товарів, внаслідок якого сума витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні таких товарів, становить не менше 8 відсотків продажної ціни таких виготовлених товарів.

У листі ДПАУ від 22.08.2008 р. № 17043/7/16-1517-01 зазначено, що при визначенні суми витрат, понесених на переробку сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні товарів, слід керуватися нормами ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (далі – Закон про прибуток). Аналогічна думка викладена у листі Мінфіну від 26.04.2006 р. № 31-20020-3-8/1979.

З огляду на наведене, витрати підприємства, пов'язані з нарахуванням заробітної плати, відрахуванням до фондів соціального страхування, нарахуванням плати за витрачену електроенергію, орендних платежів, повинні враховуватися при визначенні 8-відсоткового ліміту. Правомірність наведених висновків підтверджується також і судовою практикою з цього питання (див. ухвалу ВАСУ від 30.01.2008 р. по справі № К-31097/06).

Питання відображення нарахованої амортизації у складі 8-відсоткового ліміту є досить неврегульованим.

Так, якщо керуватися думкою ДПАУ та Мінфіну, при визначенні граничних сум необхідно враховувати тільки ті витрати, які є валовими в розумінні Закону про прибуток. Перелік витрат, які не включаються до складу валових, наведено у п. 5.3 цього Закону. Серед таких витрат є витрати, пов'язані з придбанням, будівництвом, реконструкцію, модернізацію, ремонтом та іншими поліпшеннями основних фондів, які підлягають амортизації (пп. 5.3.2 Закону про прибуток). Виходячи з цього, амортизація, яка не включається до складу валових витрат, не повинна брати участь в розрахунку.

Опрос